LEMPINIAI STIPRINTUVAI

VINILAS ATGIMSTA

Praėjo daugiau nei dvidešimt metų, kompaktiniai diskai merdi, o vinilinės plokštelės vėl perėjo į puolimą.2007 m. vinilinės plokštelės pasiekė dugną. Didžiojoje Britanijoje jų parduota tik 205 tūkst.,o jau 2014m. - per milijoną, o tai tiek pat kiek 1996m. Pardavimai toliau auga.
Kai muziką žmonės perka vis rečiau, toks plokštelių populiarumo augimas neatrodo juokingas. Dabar pasaulis rūgpjūčio 12 d. švenčia Tarptautinę vinilo dieną.
Kas atsitiko? Ar jau metas nupūsti dulkes nuo kažkur rūsyje besivoliojančio seno patefono galvutės?
O gal įsigyti naują lietuvių sukurta grotuvą "Reed Muse 3C", jo kaina beveik 16 tūkst eurų.
Tačiau patefonų yra ir pigesnių, ir ne labai modernių. Prasidėjus naujajam plokštelių bumui pradėti gaminti ir nauji plokštelių grotuvai. Lietuvoje kainuojančiu apie 170 eurų. Garso kokybė, tiesa, vidutinė, bet jei esate stilingų iškylų gamtoje gerbėjai ir netingite į jas neštis grotuvolagaminėlio ir plokštelių lagamino, galite patirti tikrą malonumą, klausydamiesigamtoje, kaip traška dulkėta plokštelė.
Tiesa, teiginys,kad plokštelėje įrašyto garso kokybė kuo nors geresnė už kompaktinio disko ar tos pačios transliacijos internetu, nieko nepagrįstas. Taip , skaitmeninisgarso įrašas lyg ir iškraipo dalį informacijos, o analoginiame įraše garso banga fiksuota kaip realybėje.
Tačiau norint klausytis tikro analoginio įrašo reikėtų įsigyti gana seniai išleistų plokštelių. Kai visa įrašų studijos technika irgi buvo analoginė. Deja, tai reiškė didesnį triukšmą ir kitokio tipo trukdžius, tad tų laikų įrašai galiausiai buvo gerokai prastesnės kokybės negu dabartiniai.


...bus daugiau...


RADIJO LAIDA "AVILYS" APIE GARSO POVEIKĮ

Jei vaikas dažnai serga, turi problemų, dažniausiai to priežastis būna mama. Iš darbo praktikos galiu pasakyti, kad jos savijauta, gyvenimo būdas, mintys tiesiogiai veikia atžalą fiziniu ir dvasiniu lygmeniu. Iki paauglystės jis su motina glaudžiai susietas energine bambagysle“, – sako bioenergetikas, mokslininkas Jonas Algimantas Dainauskas.

Teigiate, kad vaiko sveikatą lemia mamos energija?

Jau daug metų dirbu šioje srityje. Atlikdamas diagnostiką ir bioenergijos korekciją, pastebėjau, kad mama ir vaikas energiškai glaudžiai susiję. Kai būna pažeistos mamos energoinformacinės struktūros, tai persiduoda ir atžalai. Tačiau vaiko emocinę, fizinę ir dvasinę būseną lemia ir kiti aspektai. T. y. individuali reinkarnacinė programa, kurią atsinešė gimdamas, ji lydi žmogų visą gyvenimą. Taip pat paveldima giminės – tėvo ir motinos – linijų energetika, fiziologiniu lygmeniu – genai (dažniausiai vaikai perima senelių genetinę informaciją, t. y. ligas). Didelės įtakos turi ir moters būsena per nėštumą, jos gyvenimo būdas, kol vaikui sukanka 11–12 metų, augančio vaiko darbo bei miego vieta, t. y. geopatogeninis poveikis, supanti energoinformacinė erdvė (šeimos draugai, jų pačių draugai, daiktai ir kt.).

Ką turite omenyje sakydamas, kad labai svarbu mamos gyvenimo būdas?

Kol vaikas subręsta lytiškai, jo savijautai didžiausią energinį (ir ne tik) poveikį daro mama. Tik labai retais atvejais (apie 10 proc.) vaikas energiškai susijęs su tėvu. Dažniausiai toks vaikas būna į jį labai panašus savybėmis, išore. Galima išgirsti sakant: „visas į tėvą“ arba „nuluptas tėtis“.

Gyvenimo būdas pirmiausia yra tai, kaip moteris bendrauja su aplinkiniais. Kiekviena mintis, elgesys skleidžia tam tikras energines vibracijas. Tarkim, kažkas moteriai pavydėjo arba ji palinkėjo kažkam bloga, su kažkuo susipyko. Jos biolauke iškart atsiranda informacinių struktūrų pažeidimų. Tai paveikia ir vaiko energiją – iškart, dar iki ligos, pakinta jo būsena. Fiziniame kūne negalavimai atsiranda paskiausiai, viskas prasideda energiniame lygmenyje.

Per daugelio metų darbo praktiką, ištyrinėjęs daugybę atvejų, pastebėjau, kad tuos energinius pažeidimus, pakitusios žmogaus būsenos priežastis, įgytas dabar, per nėštumą arba apvaisinimo momentu, galima koreguoti. Vaisius perima didelę dalį tėvo ir motinos energinės informacijos per kiaušialąstę ir spermatozoidus. Jeigu tuo metu tėvai kuo nors sirgo, tie pažeidimai persiduoda ir vaikui energiniu lygmeniu. Todėl prieš pradedant vaikelį reikėtų būti sveikiems ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai (energine prasme).

Ar tiesa, kad energinių struktūrų pažeidimai būna poros nevaisingumo priežastis?

Tiesa. Turbūt nuskambės neįtikėtinai, bet atlikus biokorekciją nevaisingos poros ima ir susilaukia palikuonių. Be jokio gydymo hormonais ar tūkstančius kainuojančio dirbtinio apvaisinimo. Dažniausiai užtenka „užlopyti“ energoinformacinių struktūrų pažeidimus, ir viskas susitvarko fiziniame lygmenyje. O mes manome, kad sveikata – tai vien sveika mityba, grūdinimasis, fizinis aktyvumas ir pan. Galime net sveikiausiai maitintis, gerti įvairius vaistus, bet sirgti ir neišsikapstyti iš bėdų.

Publikuota: Ji, Nr.: 3/2012. Autorius: L. Grinkevičienė
___________________________________________________________



Pavadinimas: ADRIA (chassis 669). Gaminamas 1968-1970 m.
Gamintojas: Kuba Tonmöbel und Apparatebau. Vokietija
Alternativus pavadinimas: Imperial Kuba
Priimamos bangos AM, FM Stereo (88-108 MHz)
Aktyvus elementai: 4 lempos (ECH801, EAF801, ELL80, EMM803), 8 tranzistoriai.
ŽDS išėjimas transformatorinis 2 kanalai po 3W (sinusinis)
Optimali apkrova 4,5 omai
Mono iėjimas aukštaomis pjezoelektriniam garso nuemėjui
Stereo įėjimas magnetofonui (CD, DVD)
AD ir ŽD tembro reguliatoriai, balansas
Vidinė FM antena
Maitinimas 220 V, vartojamas galingumas 50 W.
Priimamo signalo stiprumo ir stereo režimo indikatoriai.

KAINA 144.81 Eur
__________________________________________________

LEMPINIAI GARSO STIPRINTUVAI



Šiuos stiprintuvus sukūręs kūrėjų tandemas laikosi principo, jog lempiniame stiprintuve svarbus kiekvienas elementas, tačiau pats svarbiausias dalykas yra unikalus ir nepakartojamas derinimo instrumentas – žmogaus ausis.
Norėjosi sukurti stiprintuvą, kuris galėtų ne tik perduoti subtiliausius klasikinės muzikos niuansus, bet ir nudžiuginti roko ar metalo gerbėją (tinka ir rokui, bet suderinta klasikai). Laikomės savosios nuomonės, jog gitaros, tiek klasikinės akustinės, juo labiau elektrinės, skambesį nepalyginti geriau perduoda būtent lempinis stiprintuvas. Išėjimo lempos – Г 807, kurios pasižymi ypatingu tiesiškumu. Originali schemotechnika suderina geriausias SE ir PP stiprintuvų savybes: galingas PP tipo dvitaktis stiprintuvas dirba be fazės invertoriaus, taip išvengiama būdingų PP stiprintuvams iškraipymų ir išlošiama galios. Pradinis kaskadas – ypatingo atsparumo militaristiniams tikslams kurta lempa 6Э5П, suprojektuota darbui, teisingiau, karinei tarnybai „karštuose taškuose“. Šio stiprintuvo savybės – galimybė atkurti pačius subtiliausius garsus grojant garsiai, taigi, galite patikrinti šią savybę klausydamiesi tiek simfoninio orkestro tutti, tiek ir roko koncerto gyvai.
Trys transformatoriai šiame stiprintuve (bet kokiame buitiniame tranzistoriniame stiprintuve pakanka vieno) – konstruktorių požiūris, jog taupyti garso sąskaita nevalia.
Puikus pasirinkimas už priimtiną kainą, kaip ir kitiems mūsų parduodamiems stiprintuvams suteikiama amžina garantija. Prireikus, mokėsite tik už lempas, jų pakeitimas nemokamas, o pakeitus vėl gausite atrinktas ir patikrintas lempų poras. Dar vienas privalumas: šis stiprintuvas „įveiks“ bet kokias garso atkūrimo sistemas, nėra būtina jautri akustika, bandėme netgi ir su S-90! (t.y. garsiakalbių jautrumas neprastesnis 89 db) Nepritrūks nei garso, nei kokybės.

KAINA 1013.67 Eur

.
_____________________________________________


Prašau jūsų susipažinti su straipsniu „Pasaulis tampa vis triukšmingesnis“, kuriame aprašomas netinkamas garso poveikis žmogui. Būtent kai skleidžiamas NETINKAMAS GARSAS!!! Visi atliekami tyrimai pabrėžia: venkite garso, cituoju straipsnį: “…mokykite tylos save ir savo vaikus“. Tai neteisingas požiūris! Argi gamtoje egzistuoja tyla? Argi medžio lapų ošimas, paukščio čiulbesys tai jau tyla? Su kokiu malonumu klausomės lietaus barbenimo ar netgi liūties šniokštimo!
Garsas kenkia žmogui, bet garsas taip pat ir gydo. Su nuoširdžiu pasitenkinimu pristatau jums pasidomėti prietaisu, kuris jūsų namuose atkurtu būtent tuos naturalius, sveikatą gerinančius, ir drįstu teigti, sveikatą gražinančius garsus.


Pasaulis tampa vis triukšmingesnis

Dar XIX amžiuje žymus vokiečių mikrobiologas R. Kochas pasakė: „Kada nors žmonija bus priversta nugalėti triukšmą taip pat ryžtingai kaip cholerą ir marą.“ Panašu, kad mokslininko spėjimai pamažu tampa realybe...

Automobiliai, autobusai, sunkvežimiai, traukiniai, muzika, telefonų skambučiai, kelius remontuojančių darbininkų grąžtų burzgimas, elektriniai plakikliai, žoliapjovių ūžesys – tai tik maža dalis garsų, kuriuos daugelio mūsų ausys girdi kone kasdien. Galbūt nepastebime, bet nuolatinis triukšmas kenkia mūsų sveikatai: prastėja klausa, didėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, trinka virškinimo sistemos veikla, kenčia miego kokybė. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, triukšmas yra kas penkto europiečio prasto nakties miego priežastis. Dėl jo silpnėja organizmo atsparumas infekcinėms ligoms, triukšmas dirgina centrinę nervų sistemą, sukelia stresą.
Garsas tampa triukšmu
Garso stiprumas matuojamas decibelais. Sveikatos organizacijos specialistai įspėja, kad garso intensyvumui aplinkoje pakilus per 50 dB, trikdomas dėmesys, greičiau nuvargstama, o garsas, perkopiantis 85 dB ribą ir besitęsiantis daugiau kaip aštuonias valandas, gali sukelti kurtumą. Nepaisant šių skaičių, tos pačios organizacijos darbuotojų atlikti tyrimai rodo, kad net apie 40 proc. Europos Sąjungos gyventojų kasdien girdi gatvių triukšmą, kurio intensyvumo lygis 55 dB. Kitų 20 proc. ausis kasdien pasiekia triukšmas, didesnis nei 65 dB, daugiau nei 30 proc. europiečių naktį priversti ilsėtis vidutiniškai 55 dB triukšme.

Pagrindiniai teršėjai
Pasaulio sveikatos organizacija didžiausiais triukšmo šaltiniais vadina oro uostus, autostradas, pramonines ir komercines įmones, transporto srautus gatvėse. Pastarųjų triukšmingumas tam tikrais atvejais pasiekia iki 80–82 proc. bendrojo triukšmo lygio miestų teritorijose. Triukšmą kelia ir muzika, automobilių stovėjimo aikštelės ar net vaikiški žaislai. Mums kenkiantis triukšmas kyla net iš tokių vietų, apie kurias nesusimąstome. Štai keli pavyzdžiai.
• Namų apyvokos reikmenys, tokie kaip virtuvės kombainai, maišytuvai, plakikliai, dulkių siurbliai, skalbiamosios mašinos. Kartu sudėjus jų keliamas triukšmas pasiekia 87 dB ribą, kuri, kaip minėta, gali sukelti net kurtumą. O ką jau kalbėti apie nuolat įjungtus, nors ir vidutiniu garsu veikiančius televizorius, muzikos centrus ar radijo imtuvus.
• Kiti prietaisai, tokie kaip lašantys čiaupai, tiksintys laikrodžiai, maigoma kompiuterio klaviatūra, mobiliojo telefono skambučiai, pypsinti signalizacija ir kt. Šie, nors ir nežymūs, bet nepertraukiami garsai ypač vargina ir dirgina mūsų nervų sistemą.

Triukšmo žala
Galbūt šiandien nejaučiate triukšmo įtakos jūsų sveikatai, bet galite neabejoti – yla iš maišo galiausiai išlįs. Štai keletas triukšmo sukeliamų sveikatos sutrikimų.
• Psichologinės problemos. Tai anksčiausiai pasireiškiantis triukšmo nulemtas sveikatos sutrikimas. Pavyzdžiui, žmonės, kurie gyvena arti oro uostų, dažnai būna daug nervingesni nei tie, kurie gyvena ramesnėje vietoje. Besitęsiantis triukšmas gali sukelti panikos priepuolius, agresyvumą. Taip pat triukšmas trukdo susikaupti, koncentruoti dėmesį, todėl tampa sunku dirbti, mokytis.
• Klausos sutrikimai. Įrodyta, kad triukšmas susilpnina mūsų gebėjimą aiškiai girdėti. Netgi trumpai trunkantis triukšmas gali sukelti laikiną apkurtimą, o ilgai besitęsiantis – atimti šią svarbią juslę visam laikui.
• Širdies ligos. Nustatyta, kad nuo triukšmo pakyla kraujospūdis. Tai gali sukelti tokį šalutinį poveikį kaip padažnėjęs širdies plakimas, pakilęs kraujospūdis ar net sutrikęs kvėpavimas.
• Akių ligos. Nustatyta, kad triukšmas išplečia akių raineles, o tai ilgainiui gali sutrikdyti regėjimą.
• Virškinamojo trakto ligos. Triukšmas gali tapti lėtinių skrandžio ligų priežastimi.

Kam daroma didžiausia žala?
Kai kurie žmonės triukšmui jautresni už kitus. Labiausiai nuo jo turėtume saugoti vaikus. Mažiesiems reikia daugiau miego nei suaugusiesiems, todėl turėtume pasirūpinti, kad naktį jų miegamuosiuose būtų kuo tyliau. Triukšmas stipriau veikia ligotus ir vyresniojo amžiaus žmones, pamainomis dirbančius įvairių sričių specialistus (jų dienos režimas itin pažeistas nereguliaraus miego). Triukšmas taip pat labai pavojingas gyvenantiems šalia judrių gatvių, triukšminguose mikrorajonuose.
Tylos šventė
Pamažu suvokus užterštumo triukšmu mastą ir žalą (paskaičiuota, kad maždaug trečdalis daugiau nei 60 milijonų europiečių darbo vietose veikiami per didelio triukšmo ilgiau nei ketvirtadalį savo darbo laiko. Apie 40 milijonų žmonių pusę darbe praleidžiamo laiko turi kalbėti garsiau, kad būtų išgirsti), balandžio 20-ąją nuspręsta minėti Tarptautinę kovos su triukšmu dieną. Jos tikslas – paskatinti žmones susimąstyti apie neigiamą triukšmo poveikį ir prisiminti raminančią tylos galią. Daugelyje valstybių ši diena minima skelbiant visuotinę tylos minutę. Be to, siūloma laikytis „tylos dietos“, kitaip tariant, išjungti elektroninius prietaisus, informavimo šaltinius, paskirti laiko tyliajam poilsiui: aplankyti parodą, pasivaikščioti parke ar miške, nueiti į biblioteką, o gal tiesiog pasėdėti pasvajoti tyloje.
Triukšmo kontrolė
Lietuva kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys įgyvendina Aplinkos triukšmo valdymo direktyvą. Taip pat turime Valstybinę triukšmo prevencijos programą, kurioje numatytos konkrečios priemonės triukšmo poveikiui mažinti. Visgi prie triukšmo kontroliavimo ir jo mažinimo galime ir turime prisidėti kiekvienas iš mūsų.
• Šalia namų pasisodinkite krūmų ir medžių. Jie – tarsi kempinės, sugeriančios gatvių triukšmą ir saugančios jūsų ramybę bei sveikatą.
• Automobilių signalus spauskite tik tada, kai būtina. Visi žinome, kad stovėti automobilių spūstyse – menkas malonumas, bet jūsų sukeltas triukšmas greičiau pajudėti tikrai nepadės.
• Jei dirbate triukšmingoje aplinkoje, naudokitės ausų kištukais.
• Nustatykite kuo tylesnį mobiliojo telefono skambučio signalą.
• Atkreipkite dėmesį į tai, kokiu garsu kalbate. Gal nepastebite, bet jūsų kalbėjimas gali trukdyti šalia esantiems žmonėms.
• Mokykite tylos vaikus. Veskitės juos į miškus ir parkus. Paprašykite patylėti ir pasiklausyti gamtos garsų: paukščių čiulbėjimo, medžių lapų šlamėjimo, miško ošimo. Įveskite namuose bent 15 minučių trukmės „tylos laiką“ prieš nakties miegą.

!Garso intensyvumui aplinkoje pakilus per 50 dB, trukdomas dėmesys, greičiau nuvargstama, o garsas, didesnis nei 85 dB ir besitęsiantis ilgiau nei 8 valandas, gali sukelti kurtumą. Ilgai trunkantis triukšmas, kurio intensyvumo lygis per 55 dB, panašus kaip įprastoje miesto gatvėje, gali sukelti kraujospūdžio padidėjimą ir širdies smūgį.
Kai kurių triukšmo sukėlėjų skleidžiamo garso intensyvumas:
Motociklas – 88 dB.
Sunkvežimis – 100 dB.
Žoliapjovė – 107 dB.
Grandininis pjūklas – 117 dB.
Lengvasis automobilis – 80 dB.
Lėktuvas – 130 dB.
Šnabždėjimas į ausį – 30 dB.
Lapų čežėjimas – 20 dB.
Normalaus garsumo pokalbis – 60 dB.
Garsus dainavimas – 75 dB.

Už straipsnį dėkojame žurnalo "JI" redakcijai,
straipsnis publikuotas "JI" 2011 m. birželio mėn. Nr 25












Prekyba garso, vaizdo, video aparatūra. Televizorių remontas, taisymas. Garso aparatūros, audio ir video (vaizdo) remontas, taisymas. Ausinės, radio imtuvai nešiojami, į ligoninę; Televizoriai, nešiojami, į ligoninę; Garso stiprintuvai, lempiniai garso stiprintuvai, lempiniai garso stiprintuvai PP, lempiniai garso stiprintuvai SE, Ausinės, belaidės ausinės; radio imtuvai nešiojami, radio imtuvai į ligoninę; Televizoriai, Televizoriai nešiojami, Televizoriai nešiojami į ligoninę; Garso stiprintuvai, lempiniai garso stiprintuvai. elektroninės įrangos valdymas. Televizoriaus distanciniuo valdymo pulteliai, maitinimas. antrinis maitinimas, maitinimo elementai, cheminiai elementai, „batareikos“, elektroninės įrangos/ kompiuterių maitinimo šaltiniai. Perėjimui įvairių standartų: angliškas, JAV, kinų, automobilų elektroninė įranga. Galinio vaizdo kameros, vaizdo registratoriai. Televizoriai automobiliams. Stiprintuvai automobiliams, kolonėlės automobiliams, garsiakalbiai automobiliams, laidai automobiliams, grotuvai automobiliams: DVD, CD, kasetiniai) Lempiniai garso stiprintuvai, natūralaus garso atkūrimas, plokštelės, vinilinės plokštelės, patefonas, kino teatro garso sistema.